GKS "PNIÓWEK74" PAWŁOWICE - strona nieoficjalna

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

TRAMPKARZE STARSI MISTRZAMI POWIATU PSZCZYŃSKIEGO W FUTSALU

• autor: piekarz43, 2014-01-07 21:30

Bardzo dobrze weszli w nowy rok pawłowiccy trampkarze starsi. Po wygraniu grudniowych eliminacji VI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego drużyna prowadzona przez Arkadiusza Przybyła znalazła się w się w ścisłym finale, który został rozegrany 5 stycznia w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Do rywalizacji, oprócz zespołu z Pawłowic, przystąpiły dwie drużyny Iskry Pszczyna oraz zespół Sokół Wola. W finałowym turnieju grano systemem "każdy z każdym", a mecz trwał 15 minut. Piłkarze z Pawłowic od początku zmagań na pszczyńskim parkiecie prezentowali znakomitą formę. Z meczu na mecz coraz bardziej się rozkręcali. Odnosząc komplet zwycięstw, nie pozostawili złudzeń, komu należy się mistrzowski tytuł.

Mistrzowie poszczególnych kategorii oprócz pamiątkowych pucharów i medali otrzymali również nagrodę specjalną - bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 500 zł. Była to nagroda ufundowana przez głównego sponsora rozgrywek firmę "Ziobro S.C.".

Do pierwszego spotkania drużyna przystąpiła bardzo skoncentrowana i zmobilizowana, gdyż przeważnie pierwszy mecz w turnieju decyduje o przebiegu rywalizacji w kolejnych spotkaniach. Po bramkach Wiktora Krzewińskiego oraz Bartka Purgala pewnie pokonaliśmy Iskrę Pszczyna III 2-0.

Zwycięstwo to dodało nam skrzydeł i pewności siebie na tyle, że w kolejnym spotkaniu całkowicie zdominowaliśmy drużynę z Woli, pokonując ją wysoko 4-1. Przeciwnik w tym spotkaniu nie miał za dużo do powiedzenia, a klasą dla siebie był król strzelców turnieju - Wiktor Krzewiński, który czterokrotnie pokonał bramkarza Sokoła.

Ostatnie spotkanie graliśmy z Iskrą Pszczyna I, która podobnie jak my zgromadziła na koncie 6 punktów, ale wyprzedzała nas korzystniejszym stosunkiem bramek. Aby myśleć o mistrzostwie, musieliśmy wygrać ten mecz. Początek spotkania to wzajemne badanie sił. Pierwsi na prowadzenie wyszli pawłowiczanie, którzy zdobyli gola po indywidualnej akcji Krzewińskiego. Dobra gra obronna zespołu prowokowała rywali do błędów, z których mogliśmy wyprowadzać szybkie ataki i zdobywać kolejne bramki. Prowadząc 4-0, zawodnicy z Pniówka rozluźnili się na tyle, że rywal w końcówce wbił im dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4-2. Po ostatnim gwizdku sędziego w ekipie z Pawłowic wybuchła ogromna radość.

Trzeba przyznać, że drużyna w pełni zasłużyła na mistrzostwo. Począwszy od eliminacji, zespół wygrał wszystkie spotkania i pokazał naprawdę dobry futbol. Zawodnicy zaprezentowali duże umiejętności piłkarskie, a co najważniejsze włączyli do tego myślenie taktyczne.

Brawo! Oby tak dalej!

W turniejach eliminacyjnych VI Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu zagrało w sumie 662 zawodników. W eliminacjach czterech kategorii wiekowych rywalizowało w sumie 77 drużyn z 21 klubów piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Dodając do tego 137 zawodników, którzy zagrali w turnieju finałowym, stawia tę imprezę w roli największej tego typu, jaka rozgrywana jest na terenie powiatu pszczyńskiego. Organizatorem tych zawodów jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO - 05.01.2014 r.

Sokół Wola II  0:3  Iskra Pszczyna I

GKS Pniówek Pawłowice II  2:0  Iskra Pszczyna III; bramki: Krzewiński, Purgal

GKS Pniówek Pawłowice II  4-1  Sokół Wola II; bramki: Krzewiński 4

Iskra Pszczyna I  5:3  Iskra Pszczyna III

Sokół Wola II  0:3  Iskra Pszczyna III

GKS Pniówek Pawłowice II  4:2  Iskra Pszczyna I; bramki: Krzewiński 2, Dawid Patryk, Antczak

TABELA TURNIEJU FINAŁOWEGO

1. GKS PNIÓWEK PAWŁOWICE II - 9 pkt., 10-3

2. ISKRA PSZCZYNA I - 6 pkt., 10-7

3. ISKRA PSZCZYNA III - 3 pkt., 6-7

4. SOKÓŁ WOLA - 0 pkt., 1-10

Najlepszy bramkarz: Kamil Dawid (GKS Pniówek-74 Pawłowice II)
Najlepszy strzelec: Wiktor Krzewiński (GKS Pniówek-74 Pawłowice II) - autor 12 bramek
Najlepszy zawodnik: Michał Wiera (MKS Iskra Pszczyna I)

Skład zwycięzców: Wiktor Krzewiński, Tymoteusz Lewandowski, Przemysław Wadas, Radosław Babisz, Kacper Budniok, Dawid Antczak, Dawid Patryk, Kamil Dawid, Mateusz Ciebiada, Tomasz Nogły (eliminacje), Bartłomiej Purgal (finały), Piotr Chmiel (finały), Karol Kruszczak (finały).

Trener: Arkadiusz Przybyła

WYNIKI TURNIEJU ELIMINACYJNEGO - 15.12.2013 r.

Do finału awansowały zwycięzcy czterech grup eliminacyjnych.

GRUPA D

Grobla Ćwiklice I 1-2 LKS Studzienice

Iskra Pszczyna IV 0-2 GKS Pniówek II Pawłowice; bramki zdobyli: Krzewiński 2

Grobla Ćwiklice I 0-3 GKS Pniówek II Pawłowice; bramki: Wadas, Krzewiński 2

LKS Studzienice 1-0 Iskra Pszczyna IV

Grobla Ćwiklice I 1-1 Iskra Pszczyna IV

LKS Studzienice 1-2 GKS Pniówek II Pawłowice; bramki: Krzewiński, Budniok

TABELA TURNIEJU ELIMINACYJNEGO

1. GKS Pniówek II Pawłowice - 9 pkt. - AWANS

2. LKS Studzienice - 6 pkt.

3. Iskra Pszczyna IV - 1 pkt.

4. Grobla Ćwiklice I - 1 pkt.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Dawid Kamil, Ciebiada Mateusz, Wadas Przemysław, Babisz Radosław, Budniok Kacper, Antczak Dawid, Lewandowski Tymoteusz, Nogły Tomasz, Dawid Patryk, Krzewiński Wiktor

Trener: Arkadiusz Przybyła

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.